logo
Bunları Bilelim   18.01.2012   130379

Evden Para Kazanmanın Yolları

Bu Yazıyı Paylaş:

İlk olarak 2012 yılının Ocak ayında yayınladığımız bu yazımız büyük ilgi gördü. Meğer evden çalışmak isteyen ne çok insan varmış. Bu yazının altındaki yorum bölümü adeta bir ilan tahtasına döndü. Normalde yorum yazılması gereken bu alana, evden çalışmak isteyen herkes "ben evde şunu yapabilirim" diyerek ilan girdi. Fakat yorum alanı sizin iletişim bilgilerinize kapalı bir alandır. Yorum yazanın iletişim bilgileri gözükmez. Biz de sevgili evimizde.com ziyaretçilerimizin faydasına sunulmak üzere "Evden Çalışanların Ücretsiz İlan Verebilecekleri" bir seri ilan bölümünü 2019 yılının Kasım ayında açtık. Artık siz de evden çalışarak para kazanabilir ve aile bütçenize katkı sağlayabilirsiniz. Müşteriyi nereden bulacağım? diye düşünmeyin. Sitemiz size en iyi şekilde yardımcı olacaktır.

Haydi Gelin Evden Çalışarak Neler Yapabilirsiniz? Onlara bakalım


Çocuklarınız olduğu için düzenli bir işte çalışamıyorsanız, öğrenci olduğunuz için tam gün bir işe başlayamıyorsanız veya part time çalışıp kalan vaktinizde de para kazanmak istiyorsanız, yetenekleriniz doğrultusunda evden yapabileceğiniz pek çok iş bulabilirsiniz.

Ev yemekleri yaparak para kazanabilirsiniz:Eğer yemek yapmayı, mutfakta vakit geçirmeyi seviyorsanız, bu işten kolaylıkla para kazanabilirsiniz. Bugün çalışan ve evde yemek yapmaktan hoşlanmayan bayanlar ihtiyaç duydukları zaman dışarıdan yemek siparişi veriyorlar. Başlangıç için çevrenizdeki kişilere bu konuda haber salın. Örneğin, günü olan bayanlara kek, pasta, börek ve salatalarını yapabileceğinizi söyleyin. 1-2 başarılı denemeden sonra zaman içinde müşterileriniz artacaktır. Ayrıca, bazı ufak çaplı iş yerleri ile anlaşarak, günlük yemeklerini sizin yapıp onlara ulaştıracağınızı söyleyin. Bu durum bazı firmalar için bulunmaz bir fırsattır. Her gün pişen taze tencere yemeğini (ev yemeğini) tercih edecek pek çok firma bulabilirsiniz. Sabah kalkar kalkmaz yapacağınız üç çeşit yemekle, kendinize gün içinde bol vakit yaratma şansınız dahi olacaktır. Bunlar evden para kazanmanın kolay yollarıdır. Yeter ki siz isteyin.

Ev Eriştesi, Kayseri Mantısı, Yaprak Sarma gibi zahmetli yemekleri evinizde hazırlayıp satabilirsiniz.
Güzel bir Kayseri mantısı kimsenin hayır diyemeyeceği bir yemektir. Evde komşularınızla toplanıp hem sohbet edip hem de mantı yaparak para kazanabilirsiniz. Yaptığınız mantıları çevrenizdeki çalışan bayanlara, mantı düşkünlerine veya bu tip ev yapımı ürünler satan yerlere satabilirsiniz. Buna turşu, reçel, tarhana, salça vb. ürünler de ekleyerek yelpazenizi genişletebilirsiniz. Mesela anne köftesinin tadına doyum olur mu?

Evden yemek yaparak para kazanmak istiyorsanız Evimizde.com Seri İlan Formu İçin Burayı Tıklayın ve İlan Girerken "Yemek Pasta Börek Hizmetleri" kategorisini seçin.

Evde yaptığınız örgü, dikiş-nakış, dantel ürünlerinizi satabilirsiniz:Herkesin ilgi duyduğu ve yetenekli olduğu bir alan vardır. Örneğin, örgü örmek, dantel yapmak, dikiş dikmek ve daha bir çok şey. Yaptığınız ürünleri çevrenizdeki kişilere satabilir, bu tür ürünler satan mağazalarla veya internet siteleriyle anlaşarak oralarda ürünlerinizi satabilirsiniz. Bir yayıncı dostumuzun eşi çok güzel atkı ve bereler yapıyordu. Bir başka arkadaşımızın eşi ise evinde çok güzel örme çantalar yapıp satıyordu.

Evden örgü işleri, dikiş nakış, dantel gibi ürünler yaparak para kazanmak istiyorsanız Evimizde.com Seri İlan Formu İçin Burayı Tıklayın ve İlan Girerken "El İşi Örgü Dikiş Nakış Dantel Ürünleri" kategorisini seçin.

Evinizde Sanat Ürünleri, El Sanatları ve Tablolar Yapıp SatabilirsinizBir yakınımız evinde su kabaklarından çok güzel lambalar yapıyordu. Bir arkadaşımızın annesi ise hiç bir yerde bulamayacağınız güzellikte takılar yapıyordu. Anadolu'nun bir çok yerinde evde halı ve kilim dokunuyor. İşte siz de yaratıcılığınızı el becerinizle birleştirin ve birbirinden güzel sanat eserleri, takılar, tablolar, biblolar, hediyelik eşyalar yapıp satın.

Eğer bu tip sanat eserleri ve el sanatı ürünleri yapıp satmayı düşünürseniz Evimizde.com Seri İlan Formu İçin Burayı Tıklayın ve İlan Girerken "El İşi Sanat Ürünleri, Tablolar, Halı, Kilim" kategorisini seçin.

Kuaför, manikür, pedikür, makyaj, güzellik hizmetleri:


Bizim çocukluğumuzda mahallede bir "Berber Yaşar" amcamız vardı ve elinde çantası ile evlere saç sakal tıraşına giderdi. Şimdilerde pek kalmadı. Neden olmasın? Özellikle evden dışarı çıkamayacak yaşlı ve hastaların evde hizmet verebilecek berber ve kuaförlere ihtiyaçları var. Sadece onlar mı? Kadınlar için de evde manikür, pedikür, ağda, saç tasarımı, yüz bakımı, makyaj hizmeti almak oldukça cazip olabiliyor. Siz de evlere böyle kuaför ve güzellik hizmeti sunabilirsiniz.

Ayrıca güzellik ürünleri de satabilirsiniz.
Eğer güzellik ürünleri satışı ile de ilgileniyorsanız bir network marketing firması ile anlaşabilir ve evden çalışan satış temsilcisi olabilirsiniz. Örneğin Avon, Oriflame, Amway, Farmasi gibi firmalara başvurarak siz de satış yapabilirsiniz. Yaptığınız her satıştan komisyon alarak kendi paranızı kazanabilirsiniz.

Gerek evlere kuaför ve güzellik hizmetleri vermek için olsun, gerek sattığınız güzellik ürünlerine müşteri bulmak için olsun ilan vermek isterseniz Evimizde.com Seri İlan Formu İçin Burayı Tıklayın ve İlan Girerken "Kuaför Güzellik Hizmetleri Manikür Makyaj" kategorisini seçin.

Özel ders verebilirsiniz:


Kendi branşınız doğrultusunda çevrenizdeki öğrencilere ve yetişkinlere ders verebilirsiniz. Yabancı dil, matematik, fizik gibi okul dersleri olabileceği gibi Photoshop, Ön Muhasebe, Programlama gibi branşlarda da evinizden veya öğrencilerinizin evlerine giderek özel dersler verebilirsiniz.

Personal Training özellikle son yıllarda revaçta. Fitness, bodybuilding, tenis, bilardo, kick-box ve benzeri spor branşlarında yetkinliğinize ve bilginize güveniyorsanız hem eğitim verebilir hem de antrenman arkadaşı olabilirsiniz.

Eğer bir konuda ders vererek veya personal trainer olarak para kazanmak isterseniz Evimizde.com Seri İlan Formu İçin Burayı Tıklayın ve İlan Girerken "Eğitim, Özel Ders Verenler" kategorisini seçin.

Çocuk veya bebek bakabilirsiniz:


Çocukları, bebekleri seviyorsanız ve hem fiziksel hem de psikolojik olarak bir çocuğa bakabilecek durumda ve yetkinlikteyseniz, çevrenizde çalışan ve çocuk bakıcısı arayan anneler bulabilirsiniz. Günün belli saatlerinde evinizde veya çocuğun evine giderek çocuk veya bebek bakabilirsiniz.

Eğer evinizde veya evlere giderek çocuk bakmak isterseniz Evimizde.com Seri İlan Formu İçin Burayı Tıklayın ve İlan Girerken "Çocuk veya Bebek Bakımı" kategorisini seçin.

Masaj, hasta bakımı ve refakat hizmeti yapabilirsiniz:


Evde yaşlı veya hastalara bakabilir, onlara ev arkadaşı olabilir, çeşitli işlerinde yardımcı ve destek olabilirsiniz. Gerek kendi evinizde gerekse yaşlı veya hastaların evlerine giderek belirli saatler için hizmet verebilirsiniz. Ayrıca hastanelerde refakatçi olarak da kalabilirsiniz. Yaşlı, hasta veya engelli kişiler günlük alışverişleri için birine ihtiyaç duyarlar. Bu tür kişilere kişisel alışveriş hizmeti de sunabilirsiniz.

Bilgi ve yetkinliğiniz varsa evlere masaj servisi verebilirsiniz.

Eğer evinizde veya evlere giderek hasta veya yaşlı insanlara bakmak isterseniz Evimizde.com Seri İlan Formu İçin Burayı Tıklayın ve İlan Girerken "Sağlık Hizmetleri, Hasta Bakımı, Masaj" kategorisini seçin.

Evcil hayvan bakabilir veya gezdirebilirsiniz:


Hayvanserverseniz ve hayvanlarla ilgilenmeyi seviyorsanız bu iş tam size göre olabilir. Özellikle yoğun çalışan hayvanseverler, örneğin köpek sahipleri, her gün köpeğini dışarı çıkarıp gezdirme imkanı bulamayabilir. (Bir doktorun nöbete kaldığı günleri düşünün.) İşte böyle zamanlarda hayvan sahibi hayvanseverlerin imdadına yetişebilirsiniz. Haftanın belirli günlerinde veya günün belirli saatlerinde evcil hayvan gezdirebilir veya bakımını yapabilirsiniz. Yemeğini verme, yıkama, tarama, oynama ve hatta eğitim verme gibi.

Eğer evinizde veya evlere giderek hayvan bakmak veya gezdirmek isterseniz Evimizde.com Seri İlan Formu İçin Burayı Tıklayın ve İlan Girerken "Hayvan Bakımı, Hayvan Gezdirme Hizmetleri" kategorisini seçin.

Evlere veya iş yerlerine temizlik hizmetleri verebilirsiniz:


Özellikle büyük şehirlerde yaşayan ve yoğun çalışan kadınlar ayda birkaç kez ev temizliği için yardımcıya ihtiyaç duyuyor. Kadınların çoğunlukla tercih edildiği evlere temizliğe gitme işine artık erkeklerin de el attığını görüyoruz. Yani artık bu işin kadını erkeği yok. Tabi en dikkat edilen husus güvenilir ve yaptığı temizliğin içinize sinecek olması. İş yerleri de aynı şekilde belirli zamanlarda gelip iş yerini baştan aşağı temizleyecek insanlara ihtiyaç duyuyor. Sadece kendiniz veya birkaç arkadaşınız bir araya gelerek evlere veya iş yerlerine temizlik hizmeti sunabilirsiniz. Günlük veya saat ücreti üzerinden anlaşabilirsiniz.

Eğer siz de temizlik hizmetleri sunmak isterseniz Evimizde.com Seri İlan Formu İçin Burayı Tıklayın ve İlan Girerken "Evlere İş Yerlerine Temizlik Hizmetleri" kategorisini seçin.

İnternet ortamında makale yazarak veya düzeltme yaparak para kazanabilirsiniz:


Hepimizin bildiği gibi internet kullanımı artık hayatımızın ayrılmaz bir parçası. Bir internet sitesi için zengin içerikli olması çok önemlidir. Bu nedenle internet siteleri profesyonel içerik üretebilecek kişilere ihtiyaç duymaktalar. Siz de kendi bilgi ve uzmanlığınız doğrultusunda bu sitelere makale yazarak para kazanabilirsiniz. Bloglara, seyahat sitelerine, yemek sitelerine, haber sitelerine yazabilirsiniz. Bunların dışında yayınevlerine, dergilere redaksiyon (düzeltme) hizmeti verebilirsiniz. Yazı yeteneğinize ve bilginize güveniyorsanız işte bir gelir kaynağı daha.

Eğer internet ortamında yazı yazarak para kazanmak isterseniz Evimizde.com Seri İlan Formu İçin Burayı Tıklayın ve İlan Girerken "Yazarlık Hizmetleri ve Redaksiyon" kategorisini seçin.

Çeviri veya tercümanlık yapabilirsiniz:


Eğer yabancı diliniz varsa, çeviri bürolarına başvurarak kendinize evde iş imkanı yaratabilirsiniz. Yayınevlerine, dergilere çevirmenlik hizmeti verebilirsiniz. Dizilere ve filmlere, Youtube videolarına altyazı çevirisi girebilir ve bunlardan para kazanabilirsiniz. Ayrıca pek çok firma özellikle fuar dönemlerinde, fuar standlarında tercümanlık yapabilecek ve yabancılara ürün ve hizmetlerini anlatabilecek geçici elemanlara ihtiyaç duymakta.

İnternetin gelişmesiyle birlikte yabancı dil öğrenmek isteyenlerin günün belirli saatlerinde sizinle telefonda veya bir chat (sohbet) programı üzerinden yabancı dillerini geliştirmek için sohbet etmesi güzel bir uğraş ve kazanç kapısı oldu. Bunu da değerlendirebilirsiniz.

Eğer evinizden veya belirli zamanlarda çeviri veya tercümanlık yapmak isterseniz Evimizde.com Seri İlan Formu İçin Burayı Tıklayın ve İlan Girerken "Çeviri ve Tercümanlık Hizmetleri" kategorisini seçin.

Kendinize bir blog açın ve para kazanın:


Kendinize bir blog açarak ilginizi çeken konularda yazılar yazıp reklam geliri elde edebilirsiniz. Bir blogdan para kazanmak sizin için biraz zaman alabilir fakat sabırlı olur, işinizi iyi yaparsanız bu imkansız değildir. Özellikle de belli bir konuda uzmanlığınız var ise, bu işin dönüşü sizi tatmin edici olacaktır. Ancak kopyala-yapıştır yapmayın. Bu sitenizin en sonlarda listelenmesine neden olur. Size özel ve özgün yazılar hem ziyaretçiler hem de arama motorları tarafından tercih edilir.

Evinizden grafik tasarım veya programlama yapın:


Tasarım ve program hizmetleri tam da evden çalışanlara uygun olabilir. Pek çok grafik tasarımcı ve programcı artık evden çalışıyor. Siz de çeşitli firmaların web sitesi, ürün kataloğu, afiş ve broşürünü evden tasarlayabilirsiniz. Animasyonlar, video montaj ve kurgu gibi işler de pekala evden yürütülebilecek işlerdir. Hatta alışveriş siteleri için ürün girme veya güncelleme işleri de olabilir. Tekstil firmaları için giysi modelleri de tasarlayabilirsiniz. Birçok tekstil firması beğendiği model başına para ödeyerek çalışıyor. Unutmayın bunlar bilgi ve yetenek isteyen işlerdir ve genellikle işverenler sizin portfolyonuzu ve referanslarınızı görmek isterler.

Eğer evden çalışarak Grafik Tasarım veya Programlama hizmetleri vermek isterseniz Evimizde.com Seri İlan Formu İçin Burayı Tıklayın ve İlan Girerken "Tasarım, Grafik ve Programla Hizmetleri" kategorisini seçin.

Sesinize ve Diksiyonunuza Güveniyorsanız Evden Seslendirme Yapabilirsiniz.


Seslendirme konusunda eğitiminiz varsa evinizde kuracağınız minik bir seslendirme stüdyosu ile seslendirme yapabilirsiniz. Reklam filmleri, tanıtım videoları, sesli kitaplar, mağaza anonsları, telefon santral sistemlerinde evden veya seslendirme stüdyolarına giderek yapacağınız seslendirmelerle freelance olarak çalışıp para kazanabilirsiniz. Evimizde.com seri ilan sayfasına ücretsiz ilan vererek ses örneklerini içeren kayıt ve videoları da yayınlatabilirsiniz.

Influencer Marketing ile markaların ürünlerini tanıtabilirsiniz.


Bu da ne? Diyenler için açıklayalım. Çok okunan bir blog sahibisiniz veya on binlerce takipçisi olan bir instagram hesabınız var. O zaman çeşitli markaların ürün veya hizmetlerini tanıtarak para kazanabilirsiniz. Evimizde.com seri ilan sayfalarına bu konuda ilan vererek markaların sizinle bağlantıya geçmelerini isteyebilirsiniz. Blog yazarıysanız aylık ziyaretçi trafik sayınızı, instagram hesabınız için ilan yayınlıyorsanız takipçi sayınızı ve ne türde paylaşımlar yaptığınızı belirtmeyi unutmayın.

Fotoğraflarınızı satabilirsiniz:


Fotoğraf çekmeyi seviyorsanız, çektiğiniz kaliteli fotoğrafları satabilirsiniz. İnternet siteleri özellikle bloglar ve haber siteleri konu metinlerini daha etkili hale getirmek için o konuyla ilgili fotoğraflara ihtiyaç duyar ve bunları stok fotoğraf sitelerinden temin ederler. Siz de çeşitli temalara uygun kaliteli fotoğraflar çekerek bunlardan para kazanabilirsiniz. İnternet üzerinde fotoğraflarınızı satışa sunabileceğiniz sitelere "photostock siteleri" adı verilmektedir. Arama motorlarında bu kelimeyi aratarak pek çok siteye ulaşabilirsiniz. Başlıcaları Adobe Stock, Shutterstock, Dreamstime, Getty Images, iStock, Stocksy, BigStock, 123RF, Alamy.

Tamir bakım ve ustalık hizmetleri:


Akıtan bir musluğu veya sifonu tamir ettirmek, kombiye bakım yaptırmak veya bacayı temizletmek, klima bakımı yaptırmak, bazen bir mobilyayı kurdurmak için güvenilir bir usta arar dururuz. Bu kişi siz olabilir misiniz? Ben şu konuda ustalığıma güveniyorum diyorsanız Evimizde.com Seri İlan Formu İçin Burayı Tıklayın, şehir ve ilçe seçin, arayalar sizi hemen bulsun. İlan Girerken "Tamir Bakım ve Ustalık Hizmetleri" kategorisini seçin.

Evde fason iş yapabilirsiniz:


Firmalar evlere fason iş dağıtıyorlar. Özellikle tekstil firmaları. Evde çocuklarınızın dahi size yardım edebileceği fason işler bulabilirsiniz. Kalem destelemekten tutun da pul ve boncuk işlerine, tesbih dizmekten ayakkabı sayası kesmeye kadar türlü türlü fason işler ve eve iş veren pek çok firma var.

Siz de evinizde fason iş yapmak istiyorsanız veya evlere fason iş veren bir firmanız var ise Evimizde.com Seri İlan Formu İçin Burayı Tıklayın ve İlan Girerken "Evden Fason İş Yapanlar ve İş Verenler" kategorisini seçin.

Müşteri temsilciliği yapabilirsiniz:


Birçok firma telefon hizmetleri için evden çalışan elemanlar almaya başladı. Örneğin, Turkcell bir aralar haftada 45 saat uygulamayla evden müşteri temsilciliği işi yaptırıyordu. Bu iş ülkemizde her geçen gün daha da yaygınlaşmakta. Siz de bu konuda araştırmalar yapın ve bu tip firmalara başvurun. Hatta iyisi mi, evden müşteri temsilciliği yapabileceğinize dair sitemize ilan verin. Evden çalışan müşteri temsilcileri, firmalar için de daha düşük maliyetli olduğundan bu iş hızla yaygınlaşabilir. Çünkü pek çok firmaya gelen telefonlar ve müşteri şikayetleri hep aynı konularda oluyor ve standart cevaplar veriliyor.

Siz de müşteri temsilcisi olarak evden çalışmak isterseniz Evimizde.com Seri İlan Formu İçin Burayı Tıklayın ve İlan Girerken "Müşteri Temsilciliği" kategorisini seçin.

Servisçilik yapabilirsiniz:


Çevrenizde aynı okula giden, aynı işyerinde çalışan veya aynı güzergahta çalışanlar vardır. Bu kişilere servis hizmeti verebilirsiniz. Düğünlere, açılışlara, gezilere, toplantılara insanları götürebilirsiniz. Uygun bir aracınız varsa ve böyle bir iş yapmak isterseniz potansiyel müşterilerinizin sizi kolayca bulmaları için Evimizde.com'a Seri İlan Verin. Burayı Tıklayın ve İlan Girerken "Servis Hizmetleri" kategorisini seçin.

İkinci el eşya satabilirsiniz. Kullanmadığınız ne varsa satın:


Sitemizde kendi eşyalarınızı veya çevrenizdeki kişilerin eşyalarını satabilirsiniz. Evinizde artık kullanmadığınız ve paraya çevirmek istediğiniz ne varsa sitemizde ücretsiz ilan verin ve satın. Hatta haydi gelin bunu bir adım daha ileriye götürelim. İkinci el alım satımı da yapın. Mesela ikinci el kitaplar alıp satın, ikinci el plaklar, ikinci el giysiler alıp satabilirsiniz. İlan parası da yok komisyon da yok. Patron çıldırdı :) İkinci el ürünlerinizi şimdilik tek kategoriye girin. Eminiz ki yakında ikinci el ilanları çok fazlalaşır. O zaman alt kategorilere böleriz. (Örnek: İkinci el kitaplar, İkinci el oyuncaklar gibi) Şimdilik eğer ikinci el ürün ilanı vermek isterseniz Evimizde.com Seri İlan Formu İçin Burayı Tıklayın ve İlan Girerken "İkinci El Satışı" kategorisini seçin.

Evimizde.com'un bu büyük hizmetinden hemen yararlanın. Hepimiz birimiz, evimizde.com hepimiz için! :)
Herkese şimdiden hayırlı işler, bol kazançlar dileriz.

Duyuru! Bu yazımızın altındaki yorum bölümüne girilen tüm ilanlar kaldırılmıştır ve yorum alanından ilan kabul edilmemektedir. Evden çalışarak para kazanmak istiyorsanız lütfen Seri İlan Formu'nu kullanın.


Konu Resmi İçin Teşekkür (Thanks For The Image): Vlada Karpovich adlı kişinin Pexels'daki fotoğrafı

Bunları Okudunuz mu?
Evimizde Doğal Organik Şalgam Suyu Yapımı, Şalgam Suyu Tarifi, Şalgam Suyunun Faydaları

Evimizde Doğal Organik Şalgam Suyu Yapımı, Şalgam Suyu Tarifi, Şalgam Suyunun Faydaları

Salatalar ve Soslar   20.01.2020   12516

Evimizde yapılan doğal ve organik şalgam suyu hem lezzetli bir içecek hem de sağlığa faydaları saymakla bitmiyor. Evde şalgam suyu yapınıyla ilgili farklı tarifler var. Bu yazımızda hem evimizde şalgam suyu yapımını anlattık hem de farklı tarifler neler içeriyor, bunlar olmazsa olmaz mı bunları sizin için denedik ve yazdık. Siz de evinizde kolayca şalgam suyu yapabileceksiniz.

Şeker Kurabiye

Şeker Kurabiye

Tatlılar ve Pastalar   21.02.2012   21167

Şekerli Kurabiye tarifi. Şekerli kurabiye nasıl yapılır? Çay saati. Şeker kurabiyemizin enfes tadı ve şık sunumu sizi büyüleyecek.

Takı KL49-İpli Kolye

Takı KL49-İpli Kolye

El Sanatları   08.04.2012   17097

Takı tasarımı hakkında bilgiler. İplerle doğal taşların birleştiği bu spor kolye çok şık ve yapımı çok kolay.

Yorum Yazabilirsiniz

(E-postanız Yayınlanmayacaktır.)
Karakter  Kaldı

Yorumlarınız & Sohbet

Renan uzun     02.01.2020
Calısmak ve üretmek güzel

Yeniliklerden Haberdar Olabilirsiniz!

Gizlilik ve Çerezler
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Gizlilik ve Çerez politikalarımızı inceleyebilirsiniz.