logo
Sağlık Güzellik   28.07.2013   30660

Doğru Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Göz güzelliği kadın güzelliğinin en önemli parçasıdır. Sadece makyajla değil, göz güzelliğini doğal olarak da sağlamak gerekir. Tabii göz ve göz çevresi, vücut sağlığıyla doğrudan ilgilidir. Size vereceğimiz ipuçlarıyla gözlerinizi bambaşka bir dünyanın kapısında bulacaksınız.
Doğru makyaj ile alımlı ve çekici bakışlara sahip olabilirsiniz. Fakat gözleri fazla yormamak gerekir. Eğer gözlerinizin yorulduğunu hissederseniz, hemen gözlerinizi dinlendirmelisiniz. Gözaltına makyaj yapmadan önce, demli çayla gözaltına ılık olacak şekilde kompres yapmalı, daha sonra makyaja geçmelisiniz. Böylece daha genç bir görünüme sahip olabilirsiniz.1. Rimel ile ilgili ipuçları:


En çok siyah maskara beğeniliyor olsa da, insan yaşlandıkça ve cilt rengi değiştikçe siyah/kahverengi veya kahverengi maskara daha güzel görünmeye başlar.
Maskara özellikle sarışınlarda kimi zaman çok ağır durabilir. Üst kirpikleri siyahla boyamak, alt kirpiklerdeyse kahverengi, mavi, hatta mürdüm maskara kullanmak kumrallarda bile çok iyi sonuç verir.
Mavi maskara gözlerinizin aklarının daha beyaz görünmesini sağlar.

2. Göz kalemi ile ilgili ipuçları:


Göz kalemini uygulamanın en kolay yolu, gözkapağını gerilene kadar yavaşça çekmek, ardından kalemi kirpik çizgisine koyduktan sonra gözkapağı boyunca ilerlemektir.
Sıvı göz kalemleri canlı, belirgin bir çizgi verir. Çubuk biçiminde olan ürünleri kullanabileceğiniz gibi, ıslak farı çok küçük bir fırça yardımıyla da sürebilirsiniz.
Daha yumuşak bir etki için gözlerinize kalem çektikten sonra çizgiyi parmağınızla veya bir pamuk çubukla dağıtırsanız, buğulu ve çekici gözler elde edersiniz.

3. Far ile ilgili ipuçları:


Gözkapağına far sürmek kimi zaman çok zor olabilir, bu nedenle gözkapağının tamamında doğal, soluk renkli far kullanın. Bu şekilde oluşturacağınız pürüzsüz ve mat yüzeyin üstüne daha canlı renkleri uygulayabilirsiniz. Gözün biçimini düzeltirken dikkat edilecek ikinci konu, doğal ışığın kusursuz bir gözün çevresinde hangi noktaya vuracağını düşünmektir.

4. Renk seçimi ile ilgili ipuçları:


Yanlış veya doğru renk yoktur. Göz renginiz ne olursa olsun deney yapmaktan korkmayın.
Karşıt renkler göz rengini ortaya çıkarır.
Az ve öz kuralını unutmayın. Rengi azar azar ekleyin ve iyi karıştırın. Farınız az geldiğinde eklemek kolaydır, ama fazla geldiğinde silmek çok zordur.
Mavi gözlere en çok gri, leylak ve pembe tonları yakışır. Alt kirpiklerde eflatun renkli bir çizgi çok çarpıcı görünecektir.
Açık renkli gözlere koyu renkli makyaj çok güzel bir karşıtlık oluşturur.
Kahverengiler mavi gözleri vurgular.
Koyu renkli gözler, kahverengi, siyah, badem ve şeftali gibi doğal tonlarla daha iyi görünür. Siyah veya kahverengiyle krem renkleri arasındaki karşıtlık, ister çok delici, ister ağırbaşlı ve sakin gözler yaratmanız için size geniş bir aralık sunar.
Eğer koyu renkli far kullanıyorsanız, elmacık kemiklerinize düşebilecek renk parçalarını tutması için gözünüzün hemen altına ışık geçiren bir pudra sürün. Bu parçacıkların fondöteni bozmadan silinmesi kolaydır.
Yaşlı ciltlerde, cildin dokusunu vurgulayan koyu farlardan uzak durun. Uçuk ve parlak renkler gözleri daha iyi gösterir.

Göz yapısına göre nasıl makyaj yapılmalıdır?


1. ÇUKUR GÖZLER: Gözkapağının tamamında uçuk bir far veya kapatıcı kullanın. Böylece açık renkli ve temiz bir gözkapağı yaratmış olursunuz. Maskarayı çok tutarak gözlerinizi vurgulayabilirsiniz.
2. SARKIK GÖZKAPAKLARI: Orta ile koyu arası bir far kullanarak, gözün dış kenara yakın üçte birlik kısmına denk gelen noktadan başlayıp kirpik çizgisinden kaş kemiğine kadar bir çizgi çekin. Sonra yumuşak bir fırça alarak rengi kaş kemiği boyunca, gözün iç köşesine doğru dağıtın. Gözün dış köşesine uçuk renkli bir far sürüp gözlerinizi iyice vurgulayarak makyajı tamamlayın.
3. ÇIKIK GÖZKAPAKLARI: Böyle gözlere karşıdan baktığınızda, gözden çok gözkapağı görürsünüz. Işığın vurduğu noktalara pastel gri/kahverengi tonda bir far sürerek yapay gölge yaratın, ardından kaş kemiğine açık renkli bir far sürüp kaşları öne çıkarın.
4. KÜÇÜK GÖZLER: Gözü çepeçevre göz kalemi veya farla boyamak daha küçük gösterir. Dış kirpiklerin arasına süreceğiniz uçuk renkli bir far veya kapatıcı küçük gözleri büyütür. Maskara da benzer bir etki gösterir.
Bunları Okudunuz mu?
Pillerin Zararları ve Tehlikelerini Bilelim. Doğru Kullanımını Öğrenelim

Pillerin Zararları ve Tehlikelerini Bilelim. Doğru Kullanımını Öğrenelim

Sadece İstanbul´da yılda 18.000.000 adet pil tüketiliyor ve bu miktar giderek artıyor. Her evde birkaç tane uzaktan kumanda var ve bunlar pil içeriyor, ayrıca kameralarda, fotoğraf makinelerinde, işitme cihazlarında, oyuncaklarda, kablosuz telefonlarda, saatlerde, hesap makinelerinde vb pek çok yerde pil kullanıyoruz. Peki hayatımıza bu kadar girmiş olan bu minik aletleri doğru kullanmayı biliyor muyuz? Evimizde.com sizin için araştırdı.

Yağları Doğru Kullanmayı Öğrenin

Yağları Doğru Kullanmayı Öğrenin

Son yıllarda beslenme uzmanları ve doktorlar yağlarla ilgili bildiklerimizin aksini söylemeye başladılar. Yıllardır tükettiğimiz yağların nerede, ne şekilde kullanılacağını bilmek sağlığımızı korumak için son derece önemli. Doğal olan yağların tümü sağlığımız için faydalıdır. Tereyağı, balık yağı (omega-3 içerir.), mısırözü ve ayçiçek yağı (omega-6 içerirler.), zeytin ve fındık yağı (omega-9 içerirler.) en sağlıklı yağlardır. Fakat bu yağları ne şekilde kullanacağımıza dikkat etmemiz gerekir.

Takı KL38-Yeşilim

Takı KL38-Yeşilim

Yosunlu akik taşı sayesinde içiniz sevgiyle dolacak. Bu kolyemiz size sevgi getirecek çünkü yosunlu akik sevgi taşıdır.

göz makyajı nasıl yapılır, göz makyajının püf noktaları, doğru göz makyajı, göz makyajı teknikleri, göz kalemi nasıl sürülür, rimel nasıl sürülür, makyaj teknikleri,

Yorum Yazabilirsiniz

(E-postanız Yayınlanmayacaktır.)
Karakter  Kaldı

Yorumlarınız & Sohbet

seniz     20.11.2016
olmamış eye liner eğri çizilmiş ev kadını uygulaması gibi
hasret     29.10.2014
bu makyajı yapamıyoruz iste

Yeniliklerden Haberdar Olabilirsiniz!

Web Tasarım